19. 05. 2015

19.5.2015    4. ročník Medziuniverzitného futbalového turnaja o pohár rektora UCM

V utorok 19.5.2015  sa na akademickej pôde Univerzity sv. Cyrila a Metoda (UCM) konal už 4. ročník Medziuniverzitného futbalového turnaja o pohár rektora UCM, na ktorom štartovalo 7 tímov.

Vo finále sa nakoniec prvýkrát v histórii tohto turnaja stretli 2 tímy z Trnavy a to UCM Trnava a STU Trnava. Finále sa skončilo tesnou výhrou UCM v pomere 3:2 a usporiadatelia sa tak dočkali trofeje za 1. miesto až vo 4. ročníku tohto podujatia. Konečné 3. miesto obsadilo reprezentačné družstvo TU Zvolen, ktoré porazilo v tomto súboji svojich súperov z TU A. Dubčeka v Trenčíne výsledkom 3:1. Aj keď sa isto každá univerzita snažila uspieť čo najlepšie, možno skonštatovať, že sa celé podujatie nieslo v priateľskom duchu akademického športovania, kde hlavným zámerom bolo podporiť pohyb, súťaženie a relax pred začínajúcim skúškovým obdobím. Vďaka za takéto podujatie v našom meste patrí športovému výboru Univerzity sv. Cyrila a Metoda na čele s rektorom Dr.h.c. doc. Ing. Jozefom Matúšom, CSc., mim. prof., ktorý je tútorom viacerých športových podujatí svojej univerzity.