Ďalšie aktuality

Pozvánka na prednášku z cyklu Chcem vedieť viac: Efektívna prezentácia vo vedeckom prostredí
Pozývame Vás na prednášku doc. PaedDr. Juraja Mištinu, PhD., (FF) s názvom „Efektívna prezentácia vo vedeckom prostredí“, ktorá sa uskutoční 23. februára 2024 o 13.00 hod. cez MS Teams.
čítať viac
Na UCM pokračujeme s kurzom čínskeho jazyka už od pondelka 19. februára
Kurz opäť povedie lektorka a vyštudovaná sinologička z Konfuciovho inštitútu.
čítať viac
Harmonogram slávnostných promócií absolventiek a absolventov
Dňa 23. februára 2024 sa v Aule Jozefa Matúša na Bučianskej ulici v Trnave uskutočnia promócie absolventiek a absolventov bakalárskeho a magisterského štúdia, ktorí ukončili štúdium štátnou skúškou v januári 2024. 
čítať viac
Absolvent FMK Tony Paluš: Už ako 15-ročný som vedel, že sa chcem venovať marketingu
Pôsobí ako PPC & Digital Marketing Specialist v agentúre Performics. Digitálnemu marketingu sa náš absolvent Tony Paluš začal venovať ešte popri štúdiu marketingovej komunikácie na FMK UCM. Vo voľnom čase rád cestuje, hrá aj pozerá futbal a trávi čas s priateľkou a kamarátmi.
čítať viac
Prečo veda potrebuje ženy?
Medzinárodný deň žien a dievčat vo vede si pripomíname každý rok 11. februára na podporu účasti žien a dievčat vo vede a technike. Snažíme sa zvýšiť viditeľnosť ich úspechov pre inšpiráciu ďalších, zdôrazňujeme naše hodnoty vyjadrujúce právo každého na rovnaké príležitosti aj rovna...
čítať viac
Kam počas okna v rozvrhu? V týchto 7 študentských podnikoch v okolí UCM sa pracuje najlepšie
Kaviareň, v ktorej sa dobre študuje či pracuje by určite mala mať zásobu poriadnej kávy a prístupnú zásuvku aj pripojenie na internet. Nesmie chýbať ani niečo na zahryznutie, ideálne aj v bezlepkovej verzii. Najlepšie je, keď sa to všetko skĺbi a navyše to nie je drahé.
čítať viac
UCM vo svete: Kolegovia z Fakulty masmediálnej komunikácie sú na univerzite v Kuala Lumpur
Pedagógovia a doktorandi z katedry digitálnych hier sa momentálne nachádzajú na Asia Pacific University (APU). Ide o najlepšiu súkromnú univerzitu v Malajzii.
čítať viac
V roku 2023 vycestovalo na študijný pobyt až 27 študentov FZV
Fakulta zdravotníckych vied sa aktívne zapája do medzinárodných aktivít. Zahŕňajú účasť v programe Erasmus+ a spoluprácu s niekoľkými európskymi univerzitami.
čítať viac