06. 11. 2018

  6.11.2018    UCM bola na JobSpoTTe 2018

JobSpoTT 2018 je každoročne najväčším veľtrhom práce v trnavskom regióne. Pod jednou strechou sa 6. novembra v Mestskej športovej hale v Trnave stretlo viac ako 50 zamestnávateľov najmä z trnavského, ale i ostatných krajov, ktorí si pre záujemcov pripravili široký výber voľných pracovných miest.

Zástupcovia firiem, ktorí boli záujemcom k dispozícii priamo na mieste podujatia, odpovedali na všetky ich otázky, kariérni poradcovia radili, ako si napísať správne životopis, ako si vybrať zamestnanie, ktoré záujemcu bude baviť, či ako zvládnuť pohovor bez stresov.

Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave využila túto príležitosť pre prezentáciu študijných odborov a programov pre potenciálnych uchádzačov o štúdium. Študenti a vyučujúci z Fakulty prírodných vied UCM predviedli ukážky virtuálnej reality. Zaujali tým množstvo stredoškolákov, ktorí mali možnosť vyskúšať si ich potom priamo v našom stánku.

Okrem ponuky pracovných príležitostí čakal na návštevníkov bohatý sprievodný program, takže na svoje si prišli všetci účastníci. Zaujímavé témy, priestor na diskusiu, zvučné mená diskutérov, ktorí sa podelili o skúsenosti, názory a zážitky zo svojho kariérneho života - to všetko pritiahlo záujem návštevníkov.,

Organizátorom veľtrhu ďakujeme za ústretovosť, „priateľské podmienky“ účasti a celkovo príležitosť odprezentovať univerzitu.

Tešíme sa aj budúci rok!