Ďalšie aktuality

Ponuka pre zahraničných študentov
Dávame vám do pozornosti možnosť účasti na víkendovom "Winter Sport Camp", ktorý organizuje spoločnosť ADEL Slovensko a ktorý je zadarmo (spoločnosť zabezpečuje ubytovanie, stravu, športové vybavenie...).

Viac informácii nájdete tu: https://www.adelslovakia.org/en/event...
čítať viac
Roadshow Kam na vysokú 2020
V dňoch 4. a 5. februára 2020 sa zástupcovia Univerzity sv. Cyrila a Metoda zúčastnili výstavy Kam na vysokú 2020. Ide o putovnú výstavu, ktorá sa koná vždy v inom meste a my sme tento rok navštívili Banskú Bystricu a Košice. Organizačne bolo podujatie zastrešené rektorátnym oddelením p...
čítať viac
Slovenčinári v Trnavskom rádiu
Dňa 6.2.2020 navštívili rannú šou Trnavského rádia doc. Mgr. Katarína Žeňuchová, PhD. a PhDr. Marián Kamenčík, PhD. z Katedry slovenského jazyka a literatúry Filozofickej fakulty UCM.
čítať viac
Nová študovňa pre našich študentov
Na podnet p. rektora prof. Ing. Romana Boču, DrSc. prebehla rekonštrukcia študovne v ubytovacom zariadení na Zavarskej ulici.
čítať viac
UCM je členom UNAI – United Nations Academic Impact
UNAI je iniciatíva, ktorá zosúlaďuje inštitúcie vysokoškolského vzdelávania s OSN pri podpore a prispievaní k realizácii cieľov a mandátov Organizácie Spojených národov vrátane podpory a ochrany ľudských práv, prístupu k vzdelaniu, trvalej udržateľnosti a riešenie konfliktov...
čítať viac
SRK, RVŠ, ŠRVŠ sa dohodli na tézach pre skvalitnenie vysokého školstva
Predstavitelia reprezentácií vysokých škôl - Slovenskej rektorskej konferencie (SRK), Rady vysokých škôl (RVŠ) a Študentskej rady vysokých škôl (ŠRVŠ) sa mesiac pred parlamentnými voľbami dohodli na základných tézach pre skvalitnenie vysokoškolskej politiky na Slovensku.
čítať viac
FPV UCM na RTVS - VaT - reportáž
Dvojka (RTVS)  odvysielala magazín VEDA A TECHNIKA s Gregorom Marešom, ktorý sa natáčal v priestoroch Fakulty prírodných vied v Špačinciach.
čítať viac
Prezidentka SR prijala rektorov
Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijala 17.1.2020 členov Slovenskej rektorskej konferencie (SRK) a predstaviteľov Slovenskej akadémie vied (SAV).

Počas novoročného prijatia vo svojom príhovore uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová, že spomaliť a zastaviť odlev slovenských...
čítať viac