Aktuality Univerzitnej knižnice

Online zdroje - informácia
Milé študentky, študenti, kolegovia,
čítať viac
Vydavateľstvo De Gruyter ponúka bezplatný prístup k 75 000 titulom elektronických kníh
S potešením vám oznamujeme, že vydavateľstvo De Gruyter ponúka bezplatný prístup k 75 000 titulom elektronických kníh do 30. 6. 2020.
čítať viac
Prístup k článkom týkajúcim sa výskumu koronavírusu
Vydavateľstvo Springer Nature bezplatne sprístupnilo na https://www.springernature.com/gp najnovšie u nich publikované články týkajúce sa výskumu koronavírusu.
čítať viac
Oznam UK - predĺženie výpožičnej doby
Univerzitná knižnica UCM v Trnave oznamuje, že výpožičná doba všetkých vypozičaných dokumentov je predĺžená až do 31.5.2020, z tohto dôvodu už nemusia používatelia žiadať o prolongáciu.
čítať viac
Online prístupné zdroje na štúdium
Vážení študenti, počas prerušenia výučby môžete na štúdium využívať online prístupné zdroje, ktoré ponúkajú:
čítať viac
BEZPLATNÝ PRÍSTUP DO GALE COVID-19 RESOURCE CENTER (aktualizované 23.3.2020)
Vydavateľstvo Gale Cengage vzhľadom na momentálnu situáciu ponúka nový web COVID-19 RESOURCE CENTER s voľným obsahom a zdrojmi k otázkam zdravia, ale aj so zdrojmi pre podporu online vzdelávania. Môžete okamžite začať používať zdarma:
čítať viac
Oznam Univerzitnej knižnice UCM
Univerzitná knižnica bude dnes - dňa 9. marca 2020 otvorená do 16:00 hod.
čítať viac
Pozvánka na online webináre
Albertina icome Bratislava s.r.o. pozýva začínajúcich vedcov a doktorandov na bezplatné webináre:
čítať viac
Prednáška Možnosti a limity diagnostikovania depresie v antike: prípad Cicero
V rámci 21. ročníka Týždňa slovenských knižníc sa konala v univerzitnej knižnici 4. marca 2020 prednáška a prezentácia Mgr. Petra Fraňa, PhD., vedúceho Katedry filozofie a aplikovanej filozofie Filozofickej fakulty UCM v Trnave na tému Možnosti a limity diagnostikovania depresie...
čítať viac
Skúšobný prístup do databázy Gale Reference Complete 1. 3. - 20. 4. 2020
Slovenská národná knižnica v Martine ponúka pre všetky knižnice zapojené do národnej licencie EIZ, do ktorej je zapojená aj Univerzitná knižnica UCM v Trnave, skúšobný prístup do databázy Gale Reference Complete. Nástroje databázy budú predstavené na online školeniach 4. a 1...
čítať viac
Pozvánka na prednášku
Univerzitná knižnica UCM v Trnave a Katedra filozofie a aplikovanej filozofie FF UCM v Trnave  pozývajú všetkých záujemcov v stredu 4. marca 2020 o 10.30 hod. do čitárne univerzitnej knižnice na prednášku Mgr. Petra Fraňa, PhD.: Možnosti a limity diagnostikovania depresie v anti...
čítať viac
Týždeň slovenských knižníc v Univerzitnej knižnici UCM v Trnave
Univerzitná knižnica UCM v Trnave Vás pozýva v dňoch 2. 3. - 6. 3. 2020 do univerzitnej knižnice. V tomto týždni bude vo všetkých slovenských knižniciach prebiehať 21. ročník Týždňa slovenských knižníc s tradičným mottom: "Knižnice pre všetkých".
čítať viac