Aktuality Univerzitnej knižnice

Brat Šavol sa „spovedal“ v Univerzitnej knižnici UCM (aktualizované)
Univerzitná knižnica UCM v Trnave pripravila prezentáciu novej knihy bývalého novinára a moderátora, katolíckeho kňaza a spisovateľa Brata Šavla (vlastným menom Karola Lovaša), ktorá sa konala 23. apríla 2013 v Univerzitnej knižnici UCM.

Podujatie moderovala Darina Kráľová, riaditeľka UK UCM. Básne z najnovšej knihy Kto sa chce naučiť bicyklovať, musí aj padnúť recitovala Dominika Marčanová, študentka FF UCM.

Riaditeľka UK UCM a moderátorka podujatia Darina Kráľová privítala hostí a predstavila tvorbu a aktivity hosťa, potom si vzájomne vymenili úlohy a nasledovala „spoveď Brata Šavla“. Otázky moderátorky chronologicky sledovali životnú cestu hosťa od začiatku jeho novinárskej kariéry a vstupu do veľkej politiky, cez rozhodnutie vstúpiť do kláštora a študovať teológiu, až po súčasnosť a jeho plány do budúcnosti. Účastníci besedy sa dozvedeli mnohé informácie zo zákulisia veľkej politiky i z pôsobenia vo vojnovej Juhoslávii.

Súčasťou podujatia bola aj prezentácia najnovšej knihy „Kto sa chce naučiť bicyklovať, musí aj padnúť“ s podnázvom „38 zamyslení pre (ne)prvolavicových katolíkov,“ ktorú uviedli 6. januára 2013  v  Divadle Jána Palárika v Trnave do života speváčky Naďa Urbánková a Yvonne Přenosilová programe Trojkráľový večer (Naďa Urbánková a Yvonne Přenosilová v spovednici brata Šavla). Knihu venoval krstnému synovi Markusovi, synovi svojho priateľa Richarda Mullera, ktorého aj pokrstil. Brat Šavol na besede potvrdil, že je vynikajúci kazateľ a rozprávač, zaujímavo a pútavo priblížil svoje pocity, zážitky a skúsenosti zo života.

Na záver sa konala autogramiáda knihy „Kto sa chce naučiť bicyklovať, musí aj padnúť“ s podnázvom „38 zamyslení pre (ne)prvolavicových katolíkov“, ktorú si účastníci mohli zakúpiť počas podujatia.

Fotogaléria.
_____________________________

Pozvánka UK UCM na besedu a prezentáciu knihy
Univerzitná knižnica UCM pozýva 23. apríla 2013 (utorok) o 10:00 hod. všetkých záujemcov na besedu a prezentáciu knihy Brata Šavla „Kto sa chce naučiť bicyklovať, musí aj padnúť".

Karol Lovaš, ktorý píše pod pseudonymom Brat Šavol, je bývalý novinár a redaktor rádia Twist, básnik a katolícky kňaz. Napísal knihy „Biľakovo svedectvo“, zbierky básní „Človek“, „Za múrmi kláštora“ a „Moje lepšie ja“.

Vydavateľstvo Cathedra vydalo jeho knihy „Boží šašo", „Kováč, Schuster, Gašparovič v rozhovore s Karolom Lovašom". Najnovšiu knihu „Kto sa chce naučiť bicyklovať, musí aj padnúť" uviedli 6. januára 2013  v  Divadle Jána Palárika v Trnave do života speváčky Naďa Urbánková a Yvonne Přenosilová v programe Trojkráľový večer (Naďa Urbánková a Yvonne Přenosilová v spovednici brata Šavla).

Súčasťou podujatia bude predaj kníh a autogramiáda. 

Vložil: Kamil Adamec
Dátum vloženia: 15.4.2013