Aktuality

Pozvánka na Erasmus+ informačný seminár
Máš záujem absolvovať Erasmus+ študijný pobyt či stáž v budúcom akademickom roku? Chceš odštartovať svoju kariéru, zdokonaliť sa v odbornom jazyku a nadviazať kontakty v zahraničí?
čítať viac
Zapojte sa do Európskej mediálnej akadémie
Získajte cenné skúsenosti z reálnej tvorby mediálnych obsahov na tému eurovolieb a európskych myšlienok. Nezáleží, či ste študentmi médií alebo politológie, program je určený pre všetkých nadšencov.
čítať viac
Otváracie hodiny Univerzitnej knižnice
Z technických príčin bude Univerzitná knižnica počas nasledujúcich dvoch týždňov dostupná len v týchto dňoch.
čítať viac
Prieskum spokojnosti zamestnancov UCM
V týchto dňoch od 3.4. do 16.4.2024 sa realizuje na UCM získavanie spätnej  väzby prostredníctvom  dotazníkového  prieskumu spokojnosti zamestnancov univerzity s cieľom zistenia očakávaní a spokojnosti zamestnancov a  ich vnímaním rôznych aspektov pracovného života a celkový...
čítať viac
Pozývame na diskusiu Priezviská Slovákov v USA
Príďte zistiť, aké sú priezviská našincov žijúcich v Spojených štátoch a odkiaľ pochádzajú. Na otázky odpovie profesor Peter Ďurčo, CSc., z Katedry germanistiky Filozofickej fakulty UCM. Podujatie sa uskutoční 8. apríla o 13.00 v univerzitnej knižnici. 
čítať viac
UCM organizuje ďalší ročník nočného behu Trnavou. Univerzita ním tentokrát podporí Slovenský zväz telesne...
Benefičný beh UCM Night Run organizovaný v spolupráci s mestom Trnava a generálnym partnerom Cukrovar sa uskutoční už 23. apríla o 20.00 na Trojičnom námestí.
čítať viac
Zistite všetko, čo potrebujete vedieť o dobrovoľníctve
Beseda o dobrovoľníctve je určená všetkým, ktorí uvažujú stať sa dobrovoľníkmi alebo nimi už sú a chcú si rozšíriť svoje obzory. Uskutoční sa 9. apríla 2024 o 11.00 hod. v zasadačke Z.03 v hlavnej budove UCM na Nám. J. Herdu v Trnave 
čítať viac
Pozývame vás na druhé vydanie diskusného formátu s názvom Večerná univerzita
Cieľom univerzity je predstaviť aktuálne spoločenské témy prostredníctvom atraktívnych diskusií so zaujímavými externými hosťami a odborníkmi z akademického prostredia UCM.
čítať viac
Ako sa študuje v zahraničí? Universidade da Madeira
Tamara, druháčka z Inštitútu manažmentu, sa rozhodla prežiť jeden semester na Fakulte manažmentu turizmu a hospitality na Madeire.
čítať viac
Pozvánka na prednášku z cyklu Chcem vedieť viac: Tvorba a prezentácia vedeckého posteru
Pozývame Vás na prednášku doc. PaedDr. Juraja Mištinu, PhD. (FF) s názvom „Tvorba a prezentácia vedeckého posteru“, ktorá sa uskutoční 5. apríla 2024 o 13.00 hod. prostredníctvom MS Teams.
čítať viac
Sociálne vedy nie sú nuda! U nás sa dozvieš, ako funguje spoločnosť či politika
Abstraktné pojmy dostanú presné kontúry. Zasvätíme ťa do tajov sociálnych vied, a to v komfortnom prostredí. Fakulta totiž pôsobí v novej budove s kvalitnými učebňami a nadštandardným vybavením.
čítať viac
UCM chce patriť v strednodobom horizonte medzi 5 najlepších univerzít na Slovensku s medzinárodným presahom...
Podľa rektorky univerzity tomuto cieľu prispôsobuje univerzita strategické plánovanie a kroky. Svedčí o tom postupný progres v kvalite vzdelávania, vedy a výskumu, ale aj priestorového vybavenia univerzity. 
čítať viac