Aktuality

Nie je len štátnym sviatkom. 17. november je pripomienkou slobody a demokracie, ktorá nie je samozrejmosť
Boli to práve študenti, ktorí do sychravého jesenného počasia dostali do ulíc vtedajšieho Československa státisíce ľudí. Komunistickému režimu ukázali nebývalú odvahu a odhodlanie žiť po 40 rokoch totality inak. Dôstojne a predovšetkým slobodne.
čítať viac
Harmonogram imatrikulácií
V dňoch 22.11. - 24.11.2023 sa uskutočnia imatrikulácie študentiek a študentov 1. ročníkov denného bakalárskeho štúdia v akademickom roku 2023/2024.
čítať viac
Oznam o zasadnutí Správnej rady
Verejné zasadnutie Správnej rady UCM sa uskutoční v stredu 22. novembra 2023 o 13:30 hod. v Akademickom klube (Z0.2) na prízemí v hlavnej budove UCM, Námestí J. Herdu 2, Trnava.
čítať viac
Otvorenie permanentnej výstavy ARphymedes v Centre vedy Aurelium
V rámci Týždňa vedy a techniky prebehlo 8. novembra 2023 v Centre vedy - Aurelium oficiálne otvorenie permanentnej výstavy ARphymedes a ARphymedes plus.
čítať viac
Bývalý študentský ombudsman UCM: Študentov najviac trápi zvládnutie skúšok
Erik Urc z Fakulty sociálnych vied sa počas doktorandského štúdia stal prvým študentským ombudsmanom nielen na UCM, ale aj na celom Slovensku. Teraz na fakulte pôsobí ako prodekan pre rozvoj. V rozhovore nám opísal, ako vyzeral jeho rok vo funkcii a čo študentov trápi najviac.
čítať viac
Ako sa študuje v zahraničí? Goethe University vo Frankfurte
Univerzitu hodnotí doktorand Kerindo ako najlepšiu v tomto multikultúrnom meste, ktoré je plné študentov z každého kúta sveta.
čítať viac
Zasadnutie Vedeckej rady UCM v Trnave spojené s inauguračnou prednáškou doc. Mgr. Daniela Mihálika, PhD.
Dňa 23. novembra 2023 sa o 10:00 hodine, v zasadacej miestnosti Z.03, na v hlavnej budove UCM, uskutoční riadne zasadnutie Vedeckej rady UCM v Trnave. 
čítať viac
Predkladanie žiadostí projektov podporených z univerzitného Fondu pre podporu výskumu – upravené znenie výzvy
UCM informuje o doplnku k podmienkam výzvy na predkladanie žiadostí projektov podporených z internej inštitucionálnej schémy Fondu pre podporu výskumu UCM (FPPV), vyhlásenej 13.10.2023
čítať viac
Bioetik Sýkora: Fakt, že sme jednou z najzakonšpirovanejších krajín je anomália, ktorú zatiaľ nevieme...
Nestačí, že je niekto veľmi dobrý vedec, pokiaľ svoj výskum nevie odkomunikovať tak, aby ho pochopila aj verejnosť. Akademickej obci to niekedy prekáža, pretože keď vedu popularizujete, nutne ju zjednodušujete, hovorí profesor Peter Sýkora z Filozofickej fakulty UCM.
čítať viac
Pozvánka na prednášku z cyklu Chcem vedieť viac: Ako využiť AI v publikovaní (eticky)?
Pozývame Vás na prednášku PhDr. Petra Murára, PhD. a PhDr. Michala Kubovicsa, PhD. s názvom "Ako využiť AI v publikovaní (eticky)", ktorá sa uskutoční 10. novembra 2023 o 13.00 hod. prostredníctvom MS Teams.  
čítať viac
UCM sa zúčastní knižného veľtrhu BIBLIOTÉKA – PEDAGOGIKA 2023
Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave sa v dňoch 9. – 12. novembra 2023 zúčastní medzinárodného knižného veľtrhu BIBLIOTÉKA - PEDAGOGIKA 2023, kde bude prezentovať svoju vydavateľskú činnosť.
čítať viac
Budúcnosť občianskej spoločnosti je dôležitá
Trnavský samosprávny kraj a Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave zorganizovali 23. októbra 2023 druhý ročník konferencie o občianskej spoločnosti s názvom: Spolu tvoríme kraj. 
čítať viac