Aktuality

UCM je na 2. mieste v hodnotení Nature Index
UCM sa úspešne podieľa na svetovom vedeckom výskume. Umiestnila sa na 2. mieste z 10 hodnotených univerzít v SR a na 1 642. mieste z 4 893 akademických inštitúcií vo svete. V rámci celého Slovenska je to 3. umiestnenie zo všetkých inštitúcií, vrátane SAV.
čítať viac
Ranná káva s rektorkou
Máte nápad, problém, otázku? Alebo sa len jednoducho chcete porozprávať s rektorkou UCM prof. Mgr. Katarínou Slobodovou Novákovou, PhD.?
čítať viac
Nie je to iba o filozofii. Budúci psychológovia, učitelia či tlmočníci sa u nás školia v špecializovaných...
Na Filozofickej fakulte UCM v Trnave je k dispozícii viacero študijných programov. Na svoje si prídu zanietení filozofi, etnológovia, učitelia či jazykári. Ponuka je široká, miera uplatnenia absolventov vysoká a rôznorodá.
čítať viac
Ešte ste sa nerozhodli, čo študovať na vysokej? Spoznajte, aké sú možnosti na UCM
UCM sa zúčastní série veľtrhov ALMA MATER 2024 vo všetkých krajských mestách na Slovensku. Budete sa môcť porozprávať s našimi študentmi a pedagógmi a lepšie tak spoznať naše študijné programy.
čítať viac
Ako sa študuje v zahraničí? University of Gdansk
Natália Farkašová, študentka Fakulty masmediálnej komunikácie, sa vybrala na svoju druhú mobilitu do Poľska.
čítať viac
UCM prichádza s novým diskusným formátom s názvom Večerná univerzita
Cieľom univerzity je predstaviť aktuálne spoločenské témy prostredníctvom atraktívnych diskusií so zaujímavými externými hosťami a odborníkmi z akademického prostredia UCM.
čítať viac
Pozvánka na prednášku z cyklu Chcem vedieť viac: Efektívna prezentácia vo vedeckom prostredí
Pozývame Vás na prednášku doc. PaedDr. Juraja Mištinu, PhD., (FF) s názvom „Efektívna prezentácia vo vedeckom prostredí“, ktorá sa uskutoční 23. februára 2024 o 13.00 hod. cez MS Teams.
čítať viac
Na UCM pokračujeme s kurzom čínskeho jazyka už od pondelka 19. februára
Kurz opäť povedie lektorka a vyštudovaná sinologička z Konfuciovho inštitútu.
čítať viac
Fakulta masmediálnej komunikácie otvorila nové Kreatívne centrum Skladová
Nové laboratóriá, game hub, múzeum herných konzol, coworking a mnoho iného. V pondelok 12. februára sme oficiálne otvorili novučičké kreatívne centrum v zrekonštruovaných priestoroch na Skladovej ulici. Otvorenie spolumoderovala umelá inteligencia a samotný otvárací akt spo...
čítať viac
Harmonogram slávnostných promócií absolventiek a absolventov
Dňa 23. februára 2024 sa v Aule Jozefa Matúša na Bučianskej ulici v Trnave uskutočnia promócie absolventiek a absolventov bakalárskeho a magisterského štúdia, ktorí ukončili štúdium štátnou skúškou v januári 2024. 
čítať viac
Absolvent FMK Tony Paluš: Už ako 15-ročný som vedel, že sa chcem venovať marketingu
Pôsobí ako PPC & Digital Marketing Specialist v agentúre Performics. Digitálnemu marketingu sa náš absolvent Tony Paluš začal venovať ešte popri štúdiu marketingovej komunikácie na FMK UCM. Vo voľnom čase rád cestuje, hrá aj pozerá futbal a trávi čas s priateľkou a kamarátmi.
čítať viac
Prečo veda potrebuje ženy?
Medzinárodný deň žien a dievčat vo vede si pripomíname každý rok 11. februára na podporu účasti žien a dievčat vo vede a technike. Snažíme sa zvýšiť viditeľnosť ich úspechov pre inšpiráciu ďalších, zdôrazňujeme naše hodnoty vyjadrujúce právo každého na rovnaké príležitosti aj rovna...
čítať viac