Aktuality

Verejné vypočutie kandidátov na členov Správnej rady UCM
Oznámenie o verejnom vypočutí kandidátov na členov Správnej rady Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave na funkčné obdobie 2022 - 2027:
čítať viac
Voľby zástupcu rektorátu do AS UCM budú na konci novembra
Akademický senát Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave (AS UCM) na svojom zasadnutí, ktoré sa konalo dňa 10. novembra 2022, vyhlásil voľbu zástupcu rektorátu do AS UCM.
čítať viac
Študenti, pridajte sa do medzinárodnej online diskusie
UCM spolupracuje na medzinárodnom podujatí Global Perspectives on Health and Social Care, kde sa pri prednáškach a diskusiách stretnú účastníci z Európy i USA.
čítať viac
Zúčastnite sa Národných informačných dní k programu Horizont Európa
Národné informačné dni k návrhom pracovných programov rámcového programu EÚ pre výskum a inovácie Horizont Európa na roky 2023 a 2024 sa uskutočnia online v dňoch 15. a 16. novembra 2022.
čítať viac
Imatrikulácie prvákov budú 23. a 25 novembra
Tohtoročné imatrikulácie študentov prvých ročníkov bakalárskeho denného štúdia v akademickom roku 2022/2023 na UCM sa uskutočnia v aule Jozefa Matúša na Bučianskej ulici v Trnave.
čítať viac
UCM 17. novembra neprerušia výučbu
Univerzita sv. Cyrila a Metoda sa spolu s ostatnými členmi Konzorcia slovenských vysokých škôl U10+ rozhodla, že nebude po 17. novembri prerušovať svoje vyučovanie. Univerzity predostreli ministerstvu školstva požiadavky s názvom Zabráňme kolapsu vysokých škôl na Slovensku. Ic...
čítať viac
Vedecký tím z FPV UCM publikoval článok vo svetovo uznávanej databáze
Ide o veľký úspech, keďže článok vyšiel v časopise Inorganic Chemistry, ktorý je indexovaný v databáze Nature.
čítať viac
Osobnosti UCM: K 25. výročiu prajeme univerzite prajeme kvalitných študentov a motivovaných pedagógov
Za 25 rokov od založenia UCM sa v nej na rozličných pozíciách vystriedalo mnoho ľudí, vďaka ktorým môže fungovať. Pedagógovia, nepedagogickí pracovníci, študenti i absolventi z rôznych fakúlt a inštitútu uvádzajú svoje odkazy univerzite.
čítať viac
Nová docentka a docenti si prevzali dekréty od rektorky UCM
Profesorka Katarína Slobodová Nováková ich po úspešnom habilitačnom konaní vo vedeckých radách fakúlt odovzdala 8. novembra 2022.

Titul docentka a docent získali:
PhDr. Martina Bocánová, PhD. z Filozofickej fakulty UCM
docentka pre odbor habilitačného konania a inauguračného...
čítať viac
UCM sa zúčastní medzinárodného knižného veľtrhu BIBLIOTÉKA - PEDAGOGIKA 2022
Bude sa konať v dňoch od 10. do 13. novembra 2022 v bratislavskej Inchebe.
čítať viac
Študenti a študentky, aj tento rok môžete stráviť leto v USA
Až 246 slovenských študentov pocestuje v rámci programu Summer Work & Travel takmer zadarmo. Tým, ktorí získajú štipendium, preplatí Veľvyslanectvo USA na Slovensku okrem víz všetky poplatky.
čítať viac
Zasadnutie Akademického senátu UCM
Zasadnutie Akademického senátu Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave sa uskutoční vo štvrtok 10. novembra 2022. Začne o 14:00 hod. v kine Oko na Námestí J. Herdu 2.
čítať viac