Aktuality

Germanista Ďurčo: Nemčina ma prekvapuje každý deň. Ak však niekto tvrdí, že ju nejde študovať kvôli ťažkej...
Kedysi som na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského musel mať v prednáškovej sieni mikrofón, pretože v nej sedelo 120 študentov. Dnes ich na Katedre máme iba zopár. Súvisí to s uplatniteľnosťou učiteľov nemčiny na trhu práce. Ak ju neštudujú ako dvojodbor, v školstve sa jednodu...
čítať viac
Záujemcovia o štipendijné pobyty v Rakúsku sa môžu uchádzať o štipendiá i projektovú spoluprácu
Študenti vedia žiadať o podporu na vypracovanie diplomovej práce alebo sa zúčastniť letnej jazykovej školy. Akcia Rakúsko – Slovensko ale ponúka omnoho viac aj pre vedeckých pracovníkov a doktorandov. 
čítať viac
Trnavské univerzity rozvíjajú svoju spoluprácu naďalej. Svoje sily spojili aj na prvom spoločnom plese!
Výnimočný spoločenský večer spojil akademické komunity troch renomovaných univerzít - Univerzity sv. Cyrila a Metoda, Trnavskej univerzity a Materiálovotechnologickej fakulty STU. Záštitu nad prvým univerzitným plesom v Trnave dokonca prebral minister školstva, vedy a výsk...
čítať viac
Pozvánka na prednášku z cyklu Chcem vedieť viac: Písanie a publikovanie vedeckých prác: cesta k úspechu
Pozývame vás na prednášku prof. Romana Horvátha, Ph.D., (FSV) a prof. RNDr. Jána Kraica, PhD., (FPV) s názvom „Písanie a publikovanie vedeckých prác: cesta k úspechu“, ktorá sa uskutoční 2. februára 2024 o 13.00 hod. prostredníctvom MS Teams.
čítať viac
Oznam Univerzitnej knižnice
Univerzitná knižnica UCM na Hajdóczyho 1 v Trnave bude zatvorená od 29.1. do 2.2. 2024 z dôvodu administrácie záverečných prác. 
čítať viac
Ste výskumníčka a máte zaujímavý projekt? Zapojte sa do súťaže o finančnú podporu 7 000 eur
Motivovať vedkyne pôsobiace na Slovensku a oceniť ich prácu sú hlavné ciele programu L’Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede. Ocenenie v celkovej sume 21 000 eur si rozdelia tri výskumníčky do 40 rokov (vrátane) z oblasti environmentálnych vied, fyzikálnych vied a matematiky či informatiky...
čítať viac
Štipendium do Indonézie pre magistrov a doktorandov
The Kemitraan Negara Berkembang Scholarship, známa aj ako KNB Scholarship, je finančná pomoc ponúkaná Indonéziou medzinárodným študentom pochádzajúcim z rozvojových krajín na štúdium magisterského stupňa na jednej z indonézskych univerzít.
čítať viac
Nový docent na UCM
Dňa 23. januára 2024 rektorka UCM v Trnave, prof. Mgr. Katarína Slobodová Nováková, PhD., po úspešnom habilitačnom konaní na Fakulte sociálnych vied UCM v Trnave, odovzdala dekrét o udelení titulu docent v odbore habilitačného konania a inauguračného konania Verejná politika a ver...
čítať viac
Absolventka fyzioterapie Aneta Hartlová pre SME: Cviky na pomoc s boľavou chrbticou neexistujú. Môžete si...
Magisterský titul získala v odbore fyzioterapia na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V súčasnosti si rozširuje špecializáciu o fyzioterapiu v športe a telovýchove. Zameriava sa na problémy s chrbticou a gynekologickú fyzioterapiu.
čítať viac
Ako sa študuje v zahraničí? Jagelovská univerzita v Krakove
Dominika z FSV si zo svojho Erasmu priniesla nových priateľov, poznatky o iných krajinách, samostatnosť, naučila sa plánovať a mnoho ďalšieho.
čítať viac
Študentka psychológie Diana Gerbocová: Vpred ma posúva možnosť zjednodušiť život najmä tam, kde už iní...
Naša externistka vyvinula s tímom zariadenie, ktoré pomáha komunikovať ľuďom s okolitým svetom, keďže majú rôzne druhy postihnutia. Okrem toho založila a pracuje v inkluzívne zameranom vzdelávacom centre Krtko. Je mimoriadne pracovitá, zanietená a plná energie pomáhať.
čítať viac
Technická údržba systému AIS
Vážená akademická obec, v dôsledku aktualizácie a migrácie systému AIS na nové servery, bude v piatok 19.1. 2024, počas celého dňa, jeho odstávka. 
čítať viac