Aktuality

Medzinárodná spolupráca smeruje aj do USA
Aké možnosti sú aktuálne a prostredníctvom akých schém sa dá spolupracovať s americkými univerzitami?
čítať viac
Oznam o zasadnutí Správnej rady UCM
Verejné zasadnutie Správnej rady UCM sa uskutoční v utorok 4. apríla 2023 o 14.00 hod. v Akademickom klube v hlavnej budove UCM, Námestí J. Herdu 2, Trnava.
čítať viac
Oznam o zasadnutí Akademického senátu UCM
Riadne zasadnutie Akademického senátu UCM sa uskutoční v utorok 4. apríla 2023 o 12.00 hod. v Aule Jozefa Matúša na Bučianskej ceste v Trnave.
čítať viac
Externisti budú študovať kratšie. Prečo sa oplatí získať titul popri práci?
Od nasledujúceho akademického roka skracujeme bakalárske štúdium zo štyroch na tri roky a magisterské z troch na dva. Platí to pre všetky študijné programy univerzity.
čítať viac
Pozvánka na konferenciu NEXT GEN AI
Zaujíma vás, aké zmeny so sebou prináša umelá inteligencia? V tom prípade si nenechajte ujsť konferenciu NEXT GEN AI, ktorá sa uskutoční v utorok 28. marca 2023 v čase od 15.00 do 19.00 hod. v Aule J. Matúša na Bučianskej. 
čítať viac
Na našej univerzite máme dvoch nových profesorov
Prezidentka SR dnes vymenovala 36 nových vysokoškolských profesorov. Medzi nimi sú aj dvaja, ktorí pôsobia na Fakulte masmediálnej komunikácie. 
čítať viac
Pozvánka na informačný seminár Možnosti slovensko-americkej akademickej a vedeckej spolupráce
Pozývame Vás na informačný seminár Možnosti slovensko-americkej akademickej a vedeckej spolupráce, ktorý sa bude konať dňa 29. marca 2023 o 10.30 v Miestnosti Z.03, na rektoráte UCM, Námestie Jozefa Herdu 2, v Trnave.
čítať viac
Laureát Krištáľového krídla docent Richard Imrich stojí za liekom, ktorý pomôže stovkám ľudí na celom svete
Najviac pacientov s chorobou čiernych kostí žije práve na Slovensku. Liek nitizinón výrazne zlepšuje kvalitu života ľuďom s týmto doteraz neliečiteľným ochorením.
čítať viac
POZVÁNKA na prednášku: „Ženy za Železnou oponou: Feminizmus vtedy a dnes“
Interdisciplinárna prednáška sa venuje téme feminizmu a jeho podôb a vnímania na oboch stranách Železnej opony.
čítať viac
Univerzita sa môže pochváliť laboratóriom, aké na Slovensku nemá nikto!
Na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave, v priestoroch Fakulty masmediálnej komunikácie vzniklo prvé špecializované stredisko pre elektronické športy. Slúžiť bude pre vedecko-výskuné úlohy s tematikou streamingu a e-športu, rovnako bude slúžiť ako trenažér e-športových tím...
čítať viac
UCM sa stala stálym inštitucionálnym členom GLOBAL UNIVERSITY NETWORK FOR INNOVATION (GUNI).
UCM je teraz súčasťou siete vysoko inovatívnych členov, ktorí sa obzvlášť zaujímajú o sociálnu angažovanosť vysokoškolského vzdelávania, ktorá zahŕňa takmer 290 inštitúcií z celého sveta, medzi nimi katedry UNESCO vo vysokoškolskom vzdelávaní, inštitúcie vysokoškolského vzd...
čítať viac