Aktuality

Nová študovňa pre našich študentov
Na podnet p. rektora prof. Ing. Romana Boču, DrSc. prebehla rekonštrukcia študovne v ubytovacom zariadení na Zavarskej ulici.
čítať viac
UCM je členom UNAI – United Nations Academic Impact
UNAI je iniciatíva, ktorá zosúlaďuje inštitúcie vysokoškolského vzdelávania s OSN pri podpore a prispievaní k realizácii cieľov a mandátov Organizácie Spojených národov vrátane podpory a ochrany ľudských práv, prístupu k vzdelaniu, trvalej udržateľnosti a riešenie konfliktov...
čítať viac
SRK, RVŠ, ŠRVŠ sa dohodli na tézach pre skvalitnenie vysokého školstva
Predstavitelia reprezentácií vysokých škôl - Slovenskej rektorskej konferencie (SRK), Rady vysokých škôl (RVŠ) a Študentskej rady vysokých škôl (ŠRVŠ) sa mesiac pred parlamentnými voľbami dohodli na základných tézach pre skvalitnenie vysokoškolskej politiky na Slovensku.
čítať viac
FPV UCM na RTVS - VaT - reportáž
Dvojka (RTVS)  odvysielala magazín VEDA A TECHNIKA s Gregorom Marešom, ktorý sa natáčal v priestoroch Fakulty prírodných vied v Špačinciach.
čítať viac
Prezidentka SR prijala rektorov
Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijala 17.1.2020 členov Slovenskej rektorskej konferencie (SRK) a predstaviteľov Slovenskej akadémie vied (SAV).

Počas novoročného prijatia vo svojom príhovore uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová, že spomaliť a zastaviť odlev slovenských...
čítať viac
Workshop Prírodné vedy a trvalo udržateľný rozvoj
Dňa 5.2.2020 sa bude v priestoroch kina OKO konať workshop pre žiakov a študentov stredných škôl. Celé podujatie je zamerané do aktuálnej oblasti prírodných vied a trvalo udržateľného rozvoja.
čítať viac
Deň otvorených dverí univerzity - 12. 02. 2020
Príď nás pozrieť na DOD UCM – na jednom mieste budú prezentované všetky študijné programy na jednotlivých fakultách. A ešte sa aj sa zabavíš pri speve superstaristu Jakuba prípadne vyhráš v tombole.
čítať viac
SÚŤAŽ pre študentov
Milé študentky a študenti,
ste kreatívni  a máte kopu nápadov, ktoré nemáte ako a kde realizovať?

Zapojte sa do študentskej súťaže o vytvorenie  umeleckého diela.
čítať viac
Aktuálne číslo časopisu Atteliér
Aktuálne číslo univerzitného časopisu Atteliéru si môžete prečítať TU.
čítať viac
Fond pre podporu výskumu (FPPV) - výzva na predkladanie žiadostí
Vedenie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave vyhlasuje výzvu na predkladanie žiadostí projektov podporených z univerzitného Fondu pre podporu výskumu (FPPV).
čítať viac
Udelenie titulu docent
Vo štvrtok 19.12.2019 prevzali z rúk rektora UCM dekrét o úspešnom absolvovaní habiltačného konania a udelení titulu docent dve naše kolegyne:
čítať viac
Podpis Kolektívnej zmluvy na rok 2020
Dňa 10.12.2019  bola rektorom UCM v Trnave prof.  Ing. Romanom Bočom, DrSc. a predsedníčkou Základnej organizácie zamestnancov OZ PŠaV pri UCM v Trnave Mgr. Norou Dostálovou podpísaná Kolektívna zmluva Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave na rok 2020.  Tento dokument upravuje p...
čítať viac