Aktuality

Agentúra vyhlásila nové výzvy
Výskumná agentúra ako sprostredkovateľský orgán pre Operačný program Výskum a inovácie vyhlásila ďalšie výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok.
čítať viac
Zasadnutie Vedeckej rady UCM v Trnave
Pod vedením rektora UCM prof. Ing. Romana Boču, DrSc. dňa 20.11.2018 po prvýkrát zasadla Vedecká rada UCM v novom zložení v tomto akademickom roku na pracovnom rokovaní.

Zasadnutie sa nieslo v pozitívnej atmosfére, čo do budúcnosti dáva dobré predpoklady pre spoločnú prácu a rozhodo...
čítať viac
Doc. M. Horník v Trnavskom rádiu
Doc. Miroslav Horník z Fakulty príprodných vied bol 15.11.2018 porozprávať v Trnavskom rádiu o novom výskumnom pracovisko pre oblasť pozitrónovej emisnej tomografie (PET laboratórium), ale aj o mnohom inom.

Vypočuť celý rozhovor si môžete TU.

Fotogaléria.
čítať viac
Úspech nášho študenta na AMS vo vzpieraní 2018
Matej Kubák, študent bakalárskeho stupňa štúdia na Fakulte masmediálnej komunikácie reprezentoval našu univerzitu na Akademických majstrovstvách Slovenska vo vzpierani 2018. Matejovi sa darilo - umiestnil sa na 2. mieste s výkonom v trhu 90 kg a v nadhode 125 kg.
čítať viac
Výzva pre OP Výskum a inovácie
Výskumná agentúra ako sprostredkovateľský orgán pre Operačný program Výskum a inovácie vyhlásila dňa 16.11.2018 ďalšie výzvy na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok.
čítať viac
UCM na BIBLIOTÉKA - PEDAGOGIKA 2018
V dňoch od 8.11. - 11.11.2018 sa v bratislavskej Inchebe uskutočnil medzinárodný knižný veľtrh BIBLIOTÉKA - PEDAGOGIKA 2018.
čítať viac
Školiace mediálne centrum na FMK UCM
Fakulta masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave (FMK UCM) zriadila Školiace mediálne centrum (ŠMC) zamerané na podporu a rozvoj mediálnych kompetencií žiakov, študentov a pedagógov základných a stredných škôl, ale aj ďalších subjektov. Novovzniknuté...
čítať viac
Imatrikulácie prvákov
V dňoch 16. novembra a 23. novembra sa uskutočnia na UCM slávnostné imatrikulácie študentov I. roku denného bakalárskeho štúdia.
čítať viac
Výzva na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok
Výskumná agentúra ako sprostredkovateľský orgán pre Operačný program Výskum a inovácie vyhlásila dňa 13.11.2018 výzvu na predkladanie žiadostí o nenávratný finančný príspevok na podporu výskumno-vývojových kapacít v oblasti Dopravných prostriedkov pre 21. storočie.
čítať viac
Miroslava Kopúňová z FF UCM získala bronzovú medailu v karate
Študentka psychológie na Filozofickej fakulte UCM  Bc. Miroslava Kopúňová tento víkend (10.11.2018) získala bronzovú medailu z Majstrovstiev sveta v karate v španielskom Madride.
čítať viac
Fond na podporu umenia podporil projekt na nákup nových kníh do Univerzitnej knižnice UCM v Trnave
Univerzitná knižnica UCM v Trnave získala v roku 2018 dotáciu z Fondu na podporu umenia vo výške 5 000 € na projekt Akvizícia aktuálnej literatúry - nevyhnutná podmienka pre rozvoj vzdelávania a výskumu na univerzite
čítať viac
Prečíslovanie telefónnych čísiel študijných oddelení
Centrum informačno-komunikačných technológií UCM oznamuje, že dňom 12.11.2018 došlo k prečíslovaniu telefónnych čísiel študijných oddelení nasledovne:
čítať viac