Aktuality

Trnavské volejbalistky pozývajú na sobotňajší zápas
V sobotu 17. decembra 2022 privítajú hráčky Hit UCM Trnava v 14. kole Niké extraligy žien družstvo ŠVK Pezinok. Extraligový zápas sa začne o 19:00 hod. v Mestskej športovej hale v Trnave a ku každému lístku je pre divákov pripravené vianočné prekvapenie od Volejbalového oddielu Hit Trn...
čítať viac
Ocenili UCM projekty podporené z Fondu pre podporu výskumu v roku 2022
Dňa 15. decembra 2022 sa za účasti prorektorky doc. Mgr. Ildikó Matušíkovej, PhD., prodekana FF prof. PhDr. Pavla Tišliara, PhD, prodekana FMK prof. PhDr. Slavomíra Gálika, PhD., prodekana FSV doc. PhDr. Jaroslava Mihálika, PhD. a prodekanky FPV RNDr. Vandy Adamcovej, PhD. konala...
čítať viac
UCM udelila čestný titul Doctor honoris causa profesorovi Franzovi Renzovi
Dňa 13. decembra 2022 sa konalo slávnostné zasadnutie Vedeckej rady Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, rozšírené o Vedeckú radu Fakultu prírodných vied Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave.
čítať viac
Zúčastnite sa konferencie Žijem vedu naživo
V utorok 20. decembra 2022 už po štvrtýkrát sa uskutoční konferencia Žijem vedu naživo na Fakulte elektrotechniky a informatiky STU v Bratislave.
čítať viac
Zverejnili pracovné programy Horizontu Európa na roky 2023 – 2024
Pracovný program pre grantovú schému Výskumné infraštruktúry (VI) je dostupný tu. Súbežne so zverejnením pracovného programu pre VI sa otvorili nové výzvy na predkladanie projektových návrhov s uzávierkou 9. marca 2023.
čítať viac
Medzinárodného týždňa zamestnancov na UCM sa zúčastnilo 6 krajín
Uplynulý týždeň sa v dňoch od 28. novembra 2022 do 1. decembra 2022 uskutočnil prvý ročník projektu UCM Staff Week 2022. Udalosť zorganizoval tím Oddelenia medzinárodných vzťahov (OMV) za aktívnej spoluúčasti jednotlivých fakúlt UCM a Inštitútu manažmentu.
čítať viac
UCM udelí čestný titul Doctor honoris causa profesorovi Franzovi Renzovi
Univ.-Prof. Dr. techn. et rer. nat. habil. Dipl.-Ing. cand.-Ing. Franz Renz spolupracuje s UCM v Trnave na projektoch typu DAAD viac ako 10 rokov. Jeho multidisciplinárny rozsah vedomostí a výstupov ho zaraďuje medzi popredné osobnosti vedy nielen v Európe, ale aj vo svete. 
čítať viac
Zasadnutie Akademického senátu UCM
Zasadnutie Akademického senátu Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave sa uskutoční v pondelok 12. decembra o 12:30 hod. v kine Oko na Námestí J. Herdu 2.
čítať viac
Príďte na workshop o sociálnych inováciách na Slovensku
Už v stredu 7. decembra o 9:00 sa stretneme v Aule Jozefa Matúša na Bučianskej ulici so zástupcami výnimočného projektu Coworking Cvernovka.
čítať viac
Študentka FF UCM získala Študentskú podnikateľskú cenu roka 2022
Dianu Gerbocovú z Katedry psychológie okrem toho ocenili aj špeciálnou cenou TV JOJ.
čítať viac
Dva projekty vedcov UCM zaradili medzi vynikajúce výskumy 2022
Agentúra na podporu výskumu a vývoja (APVV) zverejnila už po šiesty krát na svojej stránke prehľad projektov, ktoré mali vynikajúcu úroveň riešenia.
čítať viac
Oznam o výsledku doplňujúcich volieb do AS UCM za rektorát
Dňa 30. novembra 2022 sa konali doplňujúce voľby do AS UCM za rektorát UCM. Uskutočnili sa v súlade so Zásadami volieb do Akademického senátu Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave a ich priebeh nebol ničím narušený.
čítať viac