Aktuálne informácie pre študentov

Záujemcovia o štipendijné pobyty v Rakúsku sa môžu uchádzať o štipendiá i projektovú spoluprácu
Študenti vedia žiadať o podporu na vypracovanie diplomovej práce alebo sa zúčastniť letnej jazykovej školy. Akcia Rakúsko – Slovensko ale ponúka omnoho viac aj pre vedeckých pracovníkov a doktorandov. 
čítať viac
Oznam Univerzitnej knižnice
Univerzitná knižnica UCM na Hajdóczyho 1 v Trnave bude zatvorená od 29.1. do 2.2. 2024 z dôvodu administrácie záverečných prác. 
čítať viac
Študentka psychológie Diana Gerbocová: Vpred ma posúva možnosť zjednodušiť život najmä tam, kde už iní...
Naša externistka vyvinula s tímom zariadenie, ktoré pomáha komunikovať ľuďom s okolitým svetom, keďže majú rôzne druhy postihnutia. Okrem toho založila a pracuje v inkluzívne zameranom vzdelávacom centre Krtko. Je mimoriadne pracovitá, zanietená a plná energie pomáhať.
čítať viac
Technická údržba systému AIS
Vážená akademická obec, v dôsledku aktualizácie a migrácie systému AIS na nové servery, bude v piatok 19.1. 2024, počas celého dňa, jeho odstávka. 
čítať viac
Ako sa študuje v zahraničí? Saxion University of Applied Sciences
Adrián Pavlačič z Fakulty masmediálnej komunikácie strávil svoj Erasmus v Holandsku.
čítať viac
Štipendiá na výskumné pobyty v zahraničí – Ako napísať úspešnú žiadosť?
Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave v spolupráci so SAIA pozývajú doktorandov, vysokoškolských učiteľov a výskumných pracovníkov na seminár, na ktorom sa dozviete ako napísať úspešnú žiadosť o štipendium na zahraničný výskumný pobyt.
čítať viac
Pri poradách zvoľte kratšie prejavy a e-maily nepíšte nahnevaní, radí odborníčka na komunikáciu Dr...
Ak niekto hovorí hodinu, musí rátať s tým, že ho ľudia vnímajú prvých 10 a posledných 5 minút. Na začiatku porady preto povedzte to, čo chcete, aby si prítomní zapamätali. Hovorí doktorka Oľga Škvareninová z Katedry jazykovej komunikácie FMK v rozhovore pre portál SPECTRUM Tower.
čítať viac
Zašportujte si v súťažnej atmosfére. Zapojte sa do Futbalového turnaja o pohár rektorky UCM 2023
Športové podujatie sa uskutoční 11. decembra a vítané je študentstvo zo všetkých fakúlt. Ak nie je futbal vaša silná stránka, prídite svojim spolužiakom a spolužiačkam aspoň fandiť.
čítať viac
Zahrajte sa na architektov a vyhrajte 300 € voucher na nábytok do chill-out zóny na UCM
Navrhnite vysnívanú chill-out zónu na UCM a zapojte sa do súťaže pre študentov vysokých škôl. Organizátorom je predajca nábytku Möbelix.
čítať viac
Harmonogram imatrikulácií
V dňoch 22.11. - 24.11.2023 sa uskutočnia imatrikulácie študentiek a študentov 1. ročníkov denného bakalárskeho štúdia v akademickom roku 2023/2024.
čítať viac
Bývalý študentský ombudsman UCM: Študentov najviac trápi zvládnutie skúšok
Erik Urc z Fakulty sociálnych vied sa počas doktorandského štúdia stal prvým študentským ombudsmanom nielen na UCM, ale aj na celom Slovensku. Teraz na fakulte pôsobí ako prodekan pre rozvoj. V rozhovore nám opísal, ako vyzeral jeho rok vo funkcii a čo študentov trápi najviac.
čítať viac
Bioetik Sýkora: Fakt, že sme jednou z najzakonšpirovanejších krajín je anomália, ktorú zatiaľ nevieme...
Nestačí, že je niekto veľmi dobrý vedec, pokiaľ svoj výskum nevie odkomunikovať tak, aby ho pochopila aj verejnosť. Akademickej obci to niekedy prekáža, pretože keď vedu popularizujete, nutne ju zjednodušujete, hovorí profesor Peter Sýkora z Filozofickej fakulty UCM.
čítať viac