Aktuálne výzvy a ďalšie aktuality

Prednáška doc. PaedDr. Juraja Mištinu, PhD. s názvom „Efektívna prezentácia vo vedeckom prostredí“
Pozývame Vás na prednášku  doc. PaedDr. Juraja Mištinu, PhD. (FF) s názvom "Efektívna prezentácia vo vedeckom prostredí", ktorá sa uskutoční 23. februára 2024 o 13.00 hod. prostredníctvom MS Teams.  
čítať viac
Pozvánka na finále programu LifBee - BioInnovation Award 2023/2024
Ak Vás fascinuje svet vedy, technológií a inovácií, nezmeškajte túto príležitosť. Program LifBee sa zameriava na implementáciu biotechnologického výskumu do praxe biznisu.
čítať viac
Informačné minisemináre MIRRI k aktuálne otvoreným výzvam
Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI) zverejnilo informáciu o online informačných seminároch k aktuálne otvoreným výzvam v INTERREG Programe Dunajského regiónu.
čítať viac
Prednáška prof. Romana Horvátha, Ph.D. a prof. RNDr. Jána Kraica, PhD. s názvom „Písanie a publikovanie...
Pozývame Vás na prednášku  prof. Romana Horvátha, Ph.D. (FSV) a prof. RNDr. Jána Kraica, PhD. (FPV) s názvom "Písanie a publikovanie vedeckých prác: cesta k úspechu", ktorá sa uskutoční 2. februára 2024 o 13.00 hod. prostredníctvom MS Teams.  
čítať viac
Konferencia pre výskumných manažérov a administrátorov (RMA) na Slovensku
Slovenská technická univerzita a Islandská univerzita vás srdečne pozývajú na prvú slovenskú konferenciu zameranú a organizovanú pre výskumných manažérov a administrátorov (RMA).
čítať viac
8. ročník L´Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede – Prihlasovanie
Spoločnosť L’Oréal na Slovensku spolu s partnermi Slovenskou akadémiou vied, Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity, Slovenskou komisiou pre UNESCO a platformou Žijem vedu spustila prihlasovanie do 8. ročníka programu L’Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede.
čítať viac
Prednáška Bc. Pavla Hlubinu s názvom „Desať výnimočných, detailne popísaných príbehov, ako vedci rozbehli...
Pozývame Vás na prednášku Bc. Pavla Hlubinu s názvom "Desať výnimočných, detailne popísaných príbehov, ako vedci rozbehli úspešné podnikanie", ktorá sa uskutoční 12. januára 2024 o 13.00 hod. prostredníctvom MS Teams.
čítať viac
Podujatie kancelárie SLORD a jej partnerov – OUTSTANDING RESEARCH CAREERS
Dňa 28. novembra 2023 sa v priestoroch Nordic House v Bruseli, s možnosťou sledovania priameho prenosu, uskutoční seminár o výnimočných kariérach vo výskume.
čítať viac
Prednáška PhDr. Michala Kubovicsa, PhD. s názvom „Pekné obrázky a grafy v tvojich príspevkoch? Žiadny...
Pozývame Vás na prednášku PhDr. Michala Kubovicsa, PhD. s názvom "Pekné obrázky a grafy v tvojich príspevkoch? Žiadny problém.", ktorá sa uskutoční 1. decembra 2023 o 13.00 hod. prostredníctvom MS Teams.  
čítať viac
Predkladanie žiadostí projektov podporených z univerzitného Fondu pre podporu výskumu
Vedenie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave vyhlasuje výzvu na predkladanie žiadostí projektov podporených z univerzitného Fondu pre podporu výskumu (FPPV).
čítať viac
Prednáška PhDr. Petra Murára PhD. a PhDr. Michala Kubovicsa, PhD. s názvom „Ako využiť AI v publikovaní...
Pozývame Vás na prednášku PhDr. Petra Murára, PhD.PhDr. Michala Kubovicsa, PhD. s názvom "Ako využiť AI v publikovaní (eticky)", ktorá sa uskutoční 10. novembra 2023 o 13.00 hod. prostredníctvom MS Teams.  
čítať viac
Týždeň otvoreného prístupu 2023 v CVTI SR (23.-29.10.2023)
Podujatie Open Access Week 2023 bude opäť prebiehať na celom svete od 23. októbra do 29. októbra. Téma na tento rok znie Community over Commercialization alebo Prioritou je komunita, nie komercia. Výzva podporuje úprimný dialóg o tom, ktoré prístupy k otvorenej vede a vzdelávaniu sta...
čítať viac