Aktuálne výzvy a ďalšie aktuality

Podujatie kancelárie SLORD a jej partnerov – OUTSTANDING RESEARCH CAREERS
Dňa 28. novembra 2023 sa v priestoroch Nordic House v Bruseli, s možnosťou sledovania priameho prenosu, uskutoční seminár o výnimočných kariérach vo výskume.
čítať viac
Prednáška PhDr. Michala Kubovicsa, PhD. s názvom „Pekné obrázky a grafy v tvojich príspevkoch? Žiadny...
Pozývame Vás na prednášku PhDr. Michala Kubovicsa, PhD. s názvom "Pekné obrázky a grafy v tvojich príspevkoch? Žiadny problém.", ktorá sa uskutoční 1. decembra 2023 o 13.00 hod. prostredníctvom MS Teams.  
čítať viac
Predkladanie žiadostí projektov podporených z univerzitného Fondu pre podporu výskumu – upravené znenie výzvy
UCM informuje o doplnku k podmienkam výzvy na predkladanie žiadostí projektov podporených z internej inštitucionálnej schémy Fondu pre podporu výskumu UCM (FPPV), vyhlásenej 13.10.2023
čítať viac
Prednáška PhDr. Petra Murára PhD. a PhDr. Michala Kubovicsa, PhD. s názvom „Ako využiť AI v publikovaní...
Pozývame Vás na prednášku PhDr. Petra Murára, PhD.PhDr. Michala Kubovicsa, PhD. s názvom "Ako využiť AI v publikovaní (eticky)", ktorá sa uskutoční 10. novembra 2023 o 13.00 hod. prostredníctvom MS Teams.  
čítať viac
Predkladanie žiadostí projektov podporených z univerzitného Fondu pre podporu výskumu
Vedenie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave vyhlasuje výzvu na predkladanie žiadostí projektov podporených z univerzitného Fondu pre podporu výskumu (FPPV).
čítať viac
Týždeň otvoreného prístupu 2023 v CVTI SR (23.-29.10.2023)
Podujatie Open Access Week 2023 bude opäť prebiehať na celom svete od 23. októbra do 29. októbra. Téma na tento rok znie Community over Commercialization alebo Prioritou je komunita, nie komercia. Výzva podporuje úprimný dialóg o tom, ktoré prístupy k otvorenej vede a vzdelávaniu sta...
čítať viac
Všeobecný kurz duševného vlastníctva
Úrad priemyselného vlastníctva SR v spolupráci s Akadémiou WIPO spúšťa dištančné vzdelávanie s názvom Všeobecný kurz duševného vlastníctva (DL101 SK kurz).
DL101SK kurz je v slovenskom jazyku a je otvorený pre všetkých záujemcov.
čítať viac
Prednáška prof. RNDr. Jany Sedlákovej, PhD. s názvom „Ako písať európsky projekt – čo by poradil oponent“
Pozývame Vás na prednášku prof. RNDr. Jany Sedlákovej, PhD. s názvom "Ako písať európsky projekt – čo by poradil oponent", ktorá sa uskutoční 20. októbra 2023 o 13.00 hod. prostredníctvom MS Teams.  
čítať viac
Early stage granty
Úrad vlády Slovenskej republiky ako Vykonávateľ komponentu 9 časti Plánu obnovy a odolnosti oznamuje, že v rámci investície 3: Excelentná veda vyhlasuje výzvu na podporu doktorandov a začínajúcich výskumníkov, a to prostredníctvom podpory interných inštitu...
čítať viac
Konferencia o kvalite a spoločenskej zodpovednosti
Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo SR Vás srdečne pozýva na konferenciu o kvalite a spoločenskej zodpovednosti, ktorá sa uskutoční 10.10.2023 v Kongresovej sále ÚNMS SR v Bratislave (budova Slovenského metrologického ústavu).
čítať viac
Seminár PhDr. Lucie Molnár Satinskej, PhD.: Používanie rodovo citlivého jazyka
Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave v spolupráci s Jazykovedným ústavom Ľudovíta Štúra SAV pozýva na seminár PhDr. Lucie Molnár Satinskej, PhD. s názvom „Používanie rodovo citlivého jazyka“, ktorý sa bude konať dňa 18. októbra 2023 o 10.00 hod. v priestoroch knižnice UCM....
čítať viac
Zapojte sa do hodnotenia
Výskumná a inovačná autorita – VAIA hľadá hodnotiteľov projektov v rámci výzvy z plánu obnovy na podporu posilnenia vzťahov so slovenskou diaspórou.
čítať viac