Aktuálne výzvy a ďalšie aktuality

Prednáška Ing. Rudolfa Husoviča, PhD. s názvom „Zjednodušte si život s Mendeley: Váš osobný asistent pre...
Pozývame Vás na prednášku Ing. Rudolfa Husoviča, PhD. (CIZ) s názvom „Zjednodušte si život s Mendeley: Váš osobný asistent pre manažment výskumnej literatúry", ktorá sa uskutoční 15. marca 2024 o 13.00 hod. prostredníctvom MS Teams.
čítať viac
L'Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede 2024 – registrácia predĺžená do 15.3.2024
Predĺžený termín na registráciu do 8. ročníka programu L'Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede. Záujemkyne môžu svoje vedecké projekty registrovať na webstránke http://www.prezenyvovede.sk do 15.03.2024
čítať viac
Plán obnovy - Štipendiá pre excelentných PhD. študentov a študentky (R1)
Výzva je zameraná na podporu excelentných výskumných pracovísk na univerzitách, vysokých školách a výskumných inštitúciách, ktoré poskytujú denné doktorandské študijné programy. Cieľom výzvy je prilákať a podporiť excelentných PhD. študentov a študentky (R1), podporiť ich vý...
čítať viac
Prečo veda potrebuje ženy?
Medzinárodný deň žien a dievčat vo vede si pripomíname každý rok 11. februára na podporu účasti žien a dievčat vo vede a technike. Snažíme sa zvýšiť viditeľnosť ich úspechov pre inšpiráciu ďalších, zdôrazňujeme naše hodnoty vyjadrujúce právo každého na rovnaké príležitosti aj rovna...
čítať viac
Prednáška doc. PaedDr. Juraja Mištinu, PhD. s názvom „Efektívna prezentácia vo vedeckom prostredí“
Pozývame Vás na prednášku  doc. PaedDr. Juraja Mištinu, PhD. (FF) s názvom "Efektívna prezentácia vo vedeckom prostredí", ktorá sa uskutoční 23. februára 2024 o 13.00 hod. prostredníctvom MS Teams.  
čítať viac
Pozvánka na finále programu LifBee - BioInnovation Award 2023/2024
Ak Vás fascinuje svet vedy, technológií a inovácií, nezmeškajte túto príležitosť. Program LifBee sa zameriava na implementáciu biotechnologického výskumu do praxe biznisu.
čítať viac
Informačné minisemináre MIRRI k aktuálne otvoreným výzvam
Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI) zverejnilo informáciu o online informačných seminároch k aktuálne otvoreným výzvam v INTERREG Programe Dunajského regiónu.
čítať viac
Prednáška prof. Romana Horvátha, Ph.D. a prof. RNDr. Jána Kraica, PhD. s názvom „Písanie a publikovanie...
Pozývame Vás na prednášku  prof. Romana Horvátha, Ph.D. (FSV) a prof. RNDr. Jána Kraica, PhD. (FPV) s názvom "Písanie a publikovanie vedeckých prác: cesta k úspechu", ktorá sa uskutoční 2. februára 2024 o 13.00 hod. prostredníctvom MS Teams.  
čítať viac
Konferencia pre výskumných manažérov a administrátorov (RMA) na Slovensku
Slovenská technická univerzita a Islandská univerzita vás srdečne pozývajú na prvú slovenskú konferenciu zameranú a organizovanú pre výskumných manažérov a administrátorov (RMA).
čítať viac
8. ročník L´Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede – Prihlasovanie
Spoločnosť L’Oréal na Slovensku spolu s partnermi Slovenskou akadémiou vied, Slovenskou organizáciou pre výskumné a vývojové aktivity, Slovenskou komisiou pre UNESCO a platformou Žijem vedu spustila prihlasovanie do 8. ročníka programu L’Oréal – UNESCO Pre ženy vo vede.
čítať viac
Prednáška Bc. Pavla Hlubinu s názvom „Desať výnimočných, detailne popísaných príbehov, ako vedci rozbehli...
Pozývame Vás na prednášku Bc. Pavla Hlubinu s názvom "Desať výnimočných, detailne popísaných príbehov, ako vedci rozbehli úspešné podnikanie", ktorá sa uskutoční 12. januára 2024 o 13.00 hod. prostredníctvom MS Teams.
čítať viac
Podujatie kancelárie SLORD a jej partnerov – OUTSTANDING RESEARCH CAREERS
Dňa 28. novembra 2023 sa v priestoroch Nordic House v Bruseli, s možnosťou sledovania priameho prenosu, uskutoční seminár o výnimočných kariérach vo výskume.
čítať viac