Oznamy a aktuality Oddelenia medzinárodných vzťahov

UCM sa stala stálym inštitucionálnym členom GLOBAL UNIVERSITY NETWORK FOR INNOVATION (GUNI).
UCM je teraz súčasťou siete vysoko inovatívnych členov, ktorí sa obzvlášť zaujímajú o sociálnu angažovanosť vysokoškolského vzdelávania, ktorá zahŕňa takmer 290 inštitúcií z celého sveta, medzi nimi katedry UNESCO vo vysokoškolskom vzdelávaní, inštitúcie vysokoškolského vzd...
čítať viac
Fulbright Slovak Student Program
Program umožňuje 6 – 9-mesačný študijný alebo výskumný pobyt na hosťovskej inštitúcii v USA. Kandidáti musia mať ukončené magisterské/inžinierske vzdelanie, resp. byť študenti doktorandského programu.
čítať viac
Výzva na výberové konanie na Erasmus mobility študentov a zamestnancov v projekte KA171/2022
Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave vyhlasuje výberové konanie na zahraničné mobility realizované prostredníctvom programu Erasmus+ pre medzinárodnú kreditovú mobilitu (KA 171) projekt 2022.
čítať viac
Ponuka stáže
Ahoj,
som Veronika a som stážistka v neziskovej organizácii Amnesty International ČR. Chcela by som Ti ponúknuť možnosť stať sa členom/členkou českého tímu Amnesty International; teda spoznať nových ľudí, zorientovať sa v ľudskoprávnej problematike, precestovať Českú republik...
čítať viac
Nové číslo Bulletinu SAIA
Na webovej stránke SAIA, n. o., http://www.saia.sk bolo zverejnené nové číslo Bulletinu SAIA, informačného mesačníka o štúdiu v zahraničí, štipendiách a grantoch a medzinárodnej spolupráci v oblasti vzdelávania a vedy (ISSN 1338-0400). 
čítať viac
Výzva na zaslanie nominácií na Erasmus mobility študentov a zamestnancov v AR 2023/2024
Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave prostredníctvom Oddelenia medzinárodných vzťahov vyhlasuje výzvu na zaslanie nominácií študentov a zamestnancov na Erasmus mobility v AR 2023/2024.
čítať viac
Medzinárodného týždňa zamestnancov na UCM sa zúčastnilo 6 krajín
Uplynulý týždeň sa v dňoch od 28. novembra 2022 do 1. decembra 2022 uskutočnil prvý ročník projektu UCM Staff Week 2022. Udalosť zorganizoval tím Oddelenia medzinárodných vzťahov (OMV) za aktívnej spoluúčasti jednotlivých fakúlt UCM a Inštitútu manažmentu.
čítať viac
UCM získala tri výnimočné európske projekty
Dva z nich podľa vyjadrenia Národnej agentúry Erasmus+ sú navyše osobitne cenné: „Na Slovensku vo výzve 2022 boli schválené len 2 Jean Monnet projekty, oba na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave.“
čítať viac
Chcete vedieť čínštinu? Prihláste sa na bezplatný kurz
Konfuciov inštitút Bratislava bude organizovať kurz čínskeho jazyka s lektorkou LIU Yang, kde sa môžu prihlásiť všetci študenti univerzity bezplatne.
čítať viac
Zlepšite sa v cudzom jazyku v inovatívnom medzinárodnom projekte
Pozývame vás zapojiť sa do projektu Storytelling pre Európu programu Erasmus+ s príležitosťou spolupracovať na medzinárodnom projekte. Zapoja sa organizácie z Írska, Španielska, Česka aj Slovenska.
čítať viac
Pridaj sa do Erasmus Student Network. Študentka UCM hovorí o práci v organizácii
Ivana Adžić študuje na fakulte masmediálnej komunikácie, popri štúdiu sa venuje i činnosti v organizácií Erasmus Student Network (ESN) Trnava, do ktorej majú študenti kedykoľvek možnosť sa pridať a podieľať sa na jej aktivitách. 
čítať viac
SAIA štipendiá
SAIA, n. o. vás pozýva na webinár "Akcia Rakúsko - Slovensko: Štipendiá a projekty" 20. septembra 2022 (utorok) o 14:00 hod. Link na pripojenie: https://bit.ly/3TJl51H 

Program webinára:
Programy SAIA
Štipendiá Akcie R-SR pre študentov, doktorandov,
vysokoškolských učiteľov...
čítať viac