Šport

Marián Marčiš

Študent FSV UCM  I. ročník študijného programu verejná správa získal 3. miesto  na Halových Majstrovstvách  Slovenska vo frísbíí,  ktoré sa konali dňa 14 - 15.4.2018 v Senici.

Foto.

Peter Rákai

Študent I. ročníka študijného programu manažment verejnej správy získal 2. miesto na Majstrovstvách SR juniorov a junioriek v Hnúšti dňa 21.04.2018, v kategórii: Men´s Physique do 178 cm.

Foto.

René Fialek

Študent II. ročníka študijného programu Manažment verejnej správy obsadil 3. miesto v plážovom futbale na Majstrovstvách Slovenska, ktoré sa konali 29.8.2017 v Senci.

Foto.

Bc. Milan Lackovič

Študent III. ročníka externého Mgr. štúdia študijného programu Verejná správa - významné úspechy aj v roku 2017 dosiahol, ktorý sa zúčastnil športových šampionátov ME a MS v halovom veslovaní v kategórii zrakovo postihnutých. Na Majstrovstvách Európy v Paríži 4.2.2017 obsadil 2. miesto a 12.2.2017 získal na Majstrovstvách sveta v Bostone zlatú medailu za víťazstvo, v kategórii na 1000 m.

Foto.

Eliška Lenčešová a Radovan Kurinec

Dňa 24.11.2018 sa v Bratislave konali Akademické majstrovstvá SR 2018 v tanečnom športe. Študenti FMK Eliška Lenčešová a Radovan Kurinec vybojovali v latinsko-amerických tancoch prvé miesto.

Diplom: TU.

Matej Kubák

Študent bakalárskeho stupňa štúdia na Fakulte masmediálnej komunikácie reprezentoval našu univerzitu na Akademických majstrovstvách Slovenska vo vzpierani 2018. Matejovi sa darilo - umiestnil sa na 2. mieste. s výkonom v trhu 90 kg a v nadhode 125 kg.

Foto.

Miroslava Kopúňová

Študentka psychológie na Filozofickej fakulte UCM  Bc. Miroslava Kopúňová tento víkend (10.11.2018) získala bronzovú medailu z Majstrovstiev sveta v karate v španielskom Madride.

Tento rok sa majstrovstiev zúčastnil rekordný počet reprezentantov - 1251 pretekárov zo 140 krajín celého sveta a naša Mirka skončila na fantastickom treťom mieste!

Viac:
https://www.olympic.sk/aktuality-sov/na-ms-karatistiek-miroslava-kopunova-bronzova-v-kumite-do-68-kg
https://sport.sme.sk/c/20957756/kopunova-ziskala-bronzovu-medailu-na-ms-v-karate.html

Zuzana Rehák-Štefečeková

Zuzana Rehák-Štefečeková  je  slovenská športová strelkyňa v brokovej disciplíne trap. Bola študentkou UCM v Trnave na Inštitúte fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácie.
Vrchol kariéry:   strieborná medaila z OH Peking a OH Londýn.

Viac informáciá na:

Milan Lackovič

Študent Inštitútu fyzioterapie, balneológie a liečebnej rehabilitácieUCM.
2014 - majster Európy v halovom veslovaní v kategórii nevidiacich v Kodani
2014 - majster sveta v halovom veslovaní v Bostone
2014 - udelená strieborná medaila UCM v Trnave za šírenie dobrého mena univerzity
január 2014 - ako slovenský nevidiaci pretekár sa stal majstrom Európy v halovom veslovaní

Ďalšie informácie:
http://www.zivot.sk/clanok/11186/nezlomeny-po-uraze-a-strate-zraku-zije-naplno-ako-predtym
https://myhornanitra.sme.sk/c/20057282/nevidiaci-milan-lackovic-obhajil-majstrovsky-titul-podporil-ho-aj-chara.html

 HIT UCM Trnava – ženské volejbalové  družstvo

UCM v Trnave podporuje mimoškolskú aktivitu svojich študentov formou finančných príspevkov na zabezpečenie športových a kultúrnych akcií. Každoročne je okrem účelového príspevku zo strany Ministerstva školstva vedy výskumu a športu vyčlenená časť finančných prostriedkov aj v rámci rozpočtu univerzity. Podporuje i úspešný volejbalový tím ženských volejbalistiek pod vedením trénera Pavla Bernátha Hit UCM.

Viac: http://www.hittrnava.sk/o-nas a http://www.ucm.sk/sk/aktuality/detail/1791/