08. 11. 2018

  8.11.2018 - 11.11.2018    UCM na BIBLIOTÉKA - PEDAGOGIKA 2018

V dňoch od 8.11. - 11.11.2018 sa v bratislavskej Inchebe uskutočnil medzinárodný knižný veľtrh BIBLIOTÉKA - PEDAGOGIKA 2018.

Bibliotéka je každý rok pre vydavateľstvá dôležitou formou prezentácie svojej produkcie smerom k širokej verejnosti. Počas štyroch dní sa môžu návštevníci začítať do tisícok knižných titulov všetkých žánrov, objaviť novinky, bestsellery i pripravované knižné tituly, stretnúť známych autorov na krstoch kníh, autogramiádach a besedách, ako aj zabaviť sa na jednom z literárnych pódií.

Podujatie sa tradične uskutočnilo súbežne s výstavou vzdelávania a didaktickej techniky Pedagogika, približujúcou nielen klasické učebné pomôcky, ale aj pútavé formy vzdelávania – hračky, hlavolamy, hovoriace knihy a zábavné programy pre deti.

Tento rok sa medzi vystavovateľov veľtrhu zaradila aj naša univerzita. Univerzitná knižnica v spolupráci s rektorátnym oddelením pre prácu s verejnosťou  prezentovali edičnú činnosť UCM. Potvrdilo sa, že o odbornú literatúru majú záujem nielen kolegovia z univerzít a iných knižníc a  z celého Slovenska, ale aj širšia verejnosť.

Návštevníkom ďakujeme za podporu a už teraz sa tešíme na budúci ročník veľtrhu!