Aktuality

SLÁVNOSTNÉ OTVORENIE AKADEMICKÉHO ROKA 2019/2020
Slávnostné otvorenie akademického roka 2019/2020 a slávnostné zasadnutie Vedeckej rady Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave, na ktorom bude udelený čestný titul  DOCTOR HONORIS CAUSA prof. Dr. Masahirovi Yamashitovi a prof. doc. JUDr. Marekovi Šmidovi, PhD.  sa uskutoční 23. s...
čítať viac
Prihlás sa - 2. kolo prijímania prihlášok
Absolventi stredných škôl sa môžu prihlásiť na študijné programy bakalárskeho stupňa štúdia – I. stupeň štúdia (v tabuľke).
čítať viac
Harmonogram štúdia a promócií
Aktuálne informácie ohľadom harmonogramu štúdia v akademickom roku 2019/2020 a termínoch promócií absolventov UCM:
čítať viac
FPV na Vedeckom veľtrhu 2019
V piatok 13. septembra 2019 v Bratislave na akcii Vedecký veľtrh mala zastúpenie aj UCM v Trnave – reprezentovala ju  Fakulta prírodných vied UCM v Trnave.
čítať viac
Výzva na predkladanie žiadostí o štipendium
Vážené kolegyne a kolegovia, študenti, dovoľujeme si Vás informovať, že v rámci Národného štipendijného programu Slovenskej republiky na podporu mobilít bola zverejnená nová výzva na predkladanie žiadostí o štipendium na študijné, výskumné a prednáškové pobyty počas letného se...
čítať viac
Ustanovujúce stretnutie SAAPM
Dňa 9. 9. 2019 sa v Bratislave na Ekonomickej univerzite uskutočnilo ustanovujúce stretnutie Slovenskej Akademickej Asociácie pre Personálny Manažment (SAAPM) Slovak Academic Association for People Management. Za Ústav občianskej spoločnosti sa ho zúčastnili docentka Stacho...
čítať viac
Nová Kreatívna zóna pre študentov
V budove V JAME vznikla moderná kreatívna zóna pre študentov. Netradične moderne upravené  priestory poslúžia predovšetkým študentom Fakulty masmediálnej komunikácie, pretože v priestoroch budovy prebieha výučba práve tejto fakulty.
čítať viac
UCM na Vedeckom veľtrhu 2019
Fakulta prírodných vied UCM v Trnave v zastúpení Katedry biotechnológií bude zastúpená medzi 47 stánkami a viac ako 30 inštitúciami prezentujúcimi sa na Vedeckom veľtrhu 2019, ktorý sa koná v piatok 13.9.2019 v Bratislave pred Euroveou. Prezentovať bude rastlinné a poľnohospodárs...
čítať viac
UCM na veľtrhu GAUDEAMUS-AKADÉMIA 2019 Bratislava
UCM  sa zúčastní na podujatí EURÓPSKY VEĽTRH POMATURITNÉHO A CELOŽIVOTNÉHO VZDELÁVANIA GAUDEAMUS - AKADÉMIA BRATISLAVA 2019, ktorý sa uskutoční v dňoch 24.9. – 26.9. 2019 na výstavisku Incheba Expo v Bratislave.
čítať viac
Študentské preukazy - informácia pre študentov - aktualizované
Vydávanie študentských preukazov a prolongácia  existujúcich preukazov sa realizuje od 2.9. do 30.9.2019 od 8,00 hod. do 14,00 hod. v pracovných dňoch na prízemí v miestnosti Z 0.6, Nám. J. Herdu 2.
čítať viac
Pohár primátora mesta Trnava zostáva doma !
Dňa 5. -  6. septembra 2019 sa uskutočnil XIV. ročník Turnaja o pohár primátora Mesta Trnava, na ktorom sa družstvu Hit UCM Trnava podarilo zvíťaziť. Postupne porazilo účastníkov extraligy vo volejbale žien VK Nové Mesto nad Váhom 3:1, VK Prešov 3:2 a VK Brusno 3:1.
čítať viac
Štúdium čínskeho jazyka
Milí študenti, v akademickom roku 2019/2020 bude opäť prebiehať štúdium čínskeho jazyka. Vyučujúcim bude lektor z Konfuciovho inštitútu z Bratislavy, pán Xin Fan, ktorý nadväzuje na svoje pôsobenie u nás na univerzite počas minulého akademického roka.
čítať viac