pattern

Kampus Trnava

 

Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave je pôsobí v historickom meste Trnava v rámci ktorého má zradený svoj kempus - Kempus Tranva. Ten tvoria viaceré budovy ale aj ďalšie kultúrne a športové využitie, ktoré síce nepatrí univerzite, ale je pre našich študentov k dispozícii.  Pre štúdium u nás si môžeš vybrať zo 144 študijných programov na piatich fakultách a jednom inštitúte v bakalárskom, magisterskom i doktorandskom štúdiu.

Poďme si predstaviť náš kampus, ktorý je situovaný v modernom, živom meste plnom študentov.

 

Využi príležitosť a študuj na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave

študenti pracujúci na počítači

MESTO TRNAVA - Základ pre náš kampus


Trnava je krajské mesto nachádzajúce sa 30 minút vlakom od Bratislavy. Spája v sebe možnosti veľkomesta s príjemným pokojom ideálnym na štúdium, ale aj rôzne formy zábavy.

Má bohatú ponuku svojich možností. Od športových, cez spoločensko-kultúrne až po vzdelávacie či sebarozvojové. Celé mesto je poprepájané cyklochodníkmi, ktoré vedú až za hranice mesta. V neďalekom okolí nájdeš Malé Karpaty, kam sa môžeš ísť prevetrať a načerpať trochu pokoja z prírody.

V meste sa okrem našej univerzity nachádzajú ďalšie dve, to jej nepochybne garantuje štatút študentského mesta. Je na skok od Piešťan, Nitry, Serede, Senca, či Pezinka. Všetko čo by ste snáď v Trnave nenašli, poľahky nájdete v blízkom okolí. Dá sa sem pohodlne dostať vlakovými spojmi z východu, západu, severu aj juhu. Rovnako tu zastavujú miestne aj diaľkové autobusy a cez Trnavu prechádza aj diaľnica D1, ak máte radšej komfort vlastného auta. Mesto je však mimo rozsiahlych sídlisk koncentrované do stredu a všetko potrebné(aj nepotrebné) je v dostupnej pešej vzdialenosti. K dispozícii je síce aj Mestský BUS (MHDčka) ale nepredpokladáme, že ju budeš potrebovať.

 

námestie v Trnave

UBYTOVANIE

Či už ste nováčikom, ktorý si po prvý raz hľadá internát, alebo ostrieľaným študentom, ktorý už vie, ako funguje študentský život v tomto meste, Trnava vás zaručene ovplyvní. Trnavské ulice majú svojho ducha, ktorého pocíti každý, kto tu študuje.

Viac informácií nájdete aj TU. 

Tu sú adresy našich aj partnerských zariadení, ktoré vám pomôžu stať sa na čas Trnavčanom a postupne odhaliť tajomnstvá nášho Kampusu Trnava: 

STRAVA


Stravu pre unvierzitu zabezpečuje spoločnost TOP-RELAX. Obedové lístky UCM sa dajú zakúpiť v každom bufete UCM. Cena lístka je priateľná, pre každého študenta a pri kúpe je potrebné mať pri sebe platný preukaz ISIC. Jesť sa dá v každej z budov UCM a okrem obedového menu poskytujú aj desiaty v podobe paniny, toastov či bagiet a samozrejme aj rôznych sladkostí a sladených i nesladených nápojov. 

Viac informácií TU. 

jedáleň

UNIVERZITNÁ KNIŽNICA


Univerzitná knižnica Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave je ústrednou knižnicou Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Je súčasťou Centra informačných zdrojov UCM. Súčasťou knižnično-informačného systému Univerzitnej knižnice UCM v Trnave sú aj tieto pracoviská:

  • Hlavná univerzitná knižnica
  • Knižnica Filozofickej fakulty
  • Knižnica Fakulty masmediálnej komunikácie
  • Knižnica Fakulty prírodných vied
  • Knižnica Fakulty zdravotníckych vied

Viac informácií TU. 

KULTÚRA V KAMPUSE

Divadlá, galérie, kiná, ale aj bary, kde sa dá poriadne odviazať. Malý Rím je jednoducho študentským mestom a dokazuje to množstvo aktivít, kde sa dá vyžiť. 

ŠPORT V KAMPUSE

Neseďte na internáte a priváte, ale radšej stavte na pohyb. Trnava ponúka desiatky športovísk.
Na svoje si tu prídu nadšenci akéhokoľvek športu – od plávania, cez beh, korčuľovanie, bicykel, tenis, až po futbal či basketbal.