Aktuality

Neviete sa rozhodnúť, čo študovať na UCM? Dni otvorených dverí vám pomôžu sa zorientovať
Jednotlivé fakulty pripravujú zaujímavý program, prostredníctvom ktorého predstavia svoje študijné programy. V článku prinášame dátumy, kedy sa DOD uskutočnia. 
čítať viac
Získali sme ocenenie Zodpovedný verejný obstarávateľ za rok 2022
V rebríčku hodnotenia sme sa ocitli na popredných priečkach spomedzi 4 400 verejných obstarávateľov a získali nadpriemerné hodnotenie A+.
čítať viac
Pri poradách zvoľte kratšie prejavy a e-maily nepíšte nahnevaní, radí odborníčka na komunikáciu Dr...
Ak niekto hovorí hodinu, musí rátať s tým, že ho ľudia vnímajú prvých 10 a posledných 5 minút. Na začiatku porady preto povedzte to, čo chcete, aby si prítomní zapamätali. Hovorí doktorka Oľga Škvareninová z Katedry jazykovej komunikácie FMK v rozhovore pre portál SPECTRUM Tower.
čítať viac
Stretnutie s rektorom Universitas Islam Internasional Indonesia
Dňa 29. novembra 2023 o 10.00 hod. privítala na pôde UCM v Akademickom klube Z0.2 pani rektorka prof. Mgr. Katarína Slobodová Nováková, PhD., prorektorka pre medzinárodné vzťahy doc. PhDr. Andrea Čajková, PhD. a PhDr. Jozef Lenč, PhD. prvú tajomníčku pre médiá, sociálne a kultúrne zá...
čítať viac
Ste z východu? Stretnite sa s nami na veľtrhu vzdelávania Pro Educo v Košiciach
Kasárne Kulturpark privítajú záujemcov o štúdium už 6. a 7. decembra.
čítať viac
Zašportujte si v súťažnej atmosfére. Zapojte sa do Futbalového turnaja o pohár rektorky UCM 2023
Športové podujatie sa uskutoční 11. decembra a vítané je študentstvo zo všetkých fakúlt. Ak nie je futbal vaša silná stránka, prídite svojim spolužiakom a spolužiačkam aspoň fandiť.
čítať viac
Ranná káva s rektorkou
Máte nápad, problém, otázku? Alebo sa len jednoducho chcete porozprávať s rektorkou UCM prof. Mgr. Katarínou Slobodovou Novákovou, PhD.?
čítať viac
Zasadnutie akademického senátu UCM
Riadne zasadnutie Akademického senátu Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave sa uskutoční v utorok 5. decembra 2023 o 12:00 hod. v Aule Jozefa Matúša na Bučianskej ceste v Trnave.
čítať viac
Pozvánka na prednášku z cyklu Chcem vedieť viac: Pekné obrázky a grafy v tvojich príspevkoch? Žiadny problém
Pozývame Vás na prednášku PhDr. Michala Kubovicsa, PhD., s názvom „Pekné obrázky a grafy v tvojich príspevkoch? Žiadny problém“, ktorá sa uskutoční 1. decembra 2023 o 13.00 hod. prostredníctvom MS Teams.
čítať viac
Oznámenie o konaní habilitačnej prednášky
Predseda Vedeckej rady Fakulty sociálnych vied UCM oznamuje, že dňa 01. 12. 2023 o 9:30 hod. na Nám. J. Herdu 2, miestnosť Z0.3 (prízemie) sa uskutoční habilitačná prednáška a obhajoba habilitačnej práce PhDr. Lukáša Cíbika, PhD..
čítať viac
Odovzdanie dekrétov novým docentom
Dňa 23. novembra 2023 rektorka UCM v Trnave, prof. Mgr. Katarína Slobodová Nováková, PhD., po úspešnom habilitačnom konaní na Fakulte prírodných vied UCM v Trnave, odovzdala dekréty o udelení titulu docent.
čítať viac
Zasadnutie Vedeckej rady UCM v Trnave spojené s inauguračnou prednáškou doc. Mgr. Daniela Mihálika, PhD.
Dňa 23. novembra 2023 sa konalo zasadnutie Vedeckej rady UCM v Trnave, na ktorom odznela aj inauguračná prednáška doc. Mgr. Daniela Mihálika, PhD. z Fakulty prírodných vied UCM v odbore habilitačného konania a inauguračného konania Molekulárna biológia.
čítať viac