Article Header Image

Ceny Gaudeamus už našli svojich laureátov. Dominovala starostlivosť o zdravie, ale aj žurnalistika

Ceny Gaudeamus už našli svojich laureátov. Dominovala starostlivosť o zdravie, ale aj žurnalistika

 

Cieľom oceňovania je ukázať, akých aktívnych a šikovných študentov a študentky na UCM máme a inšpirovať tak ostatných k činorodosti.

Počas slávnostného galavečera, ktorý organizovala Študentská rada UCM, bolo udelených šesť ocenení v nasledovných kategóriách:

Prínos univerzite: Dominika Kurajda za rozvoj duševného zdravia. 

Študentská organizácia roka: Univerzitný časopis atteliér za dlhoročnú reprezentáciu univerzity a produkciu kvalitnej žurnalistiky.

Umenie: Nikol Pisoňová za novinárske príspevky a reprezentáciu v súťaži Štúrovo pero.

Veda: Ondrej Machovič za projekt Delta Clinic a kontinuálnu činnosť vo fyzioterapii a rehabiltácii. 

Šport: Branislav Čevela za popularizáciu športu. 

Študentský líder: Erik Urc za funkciu študentského ombudsmana.

 

 

Odovzdávanie cien sa uskutočnilo 27. apríla v Aule Jozefa Matúša a sprevádzal ho bohatý kultúrny program v podaní Folklórneho súboru Trnafčan, Emmy Llure a ďalších talentovaných umelcov. Ceny prebrali lauráti z rúk významných osobností a študentov UCM, ale aj Trnavy, ako napríklad pani rektorky Kataríny Slobodovej Novákovej, župana Jozefa Viskupiča či pani prorektorky pre vedu a výskum Ildikó Matúšíkovej a iných.

 


O autorovi:

Mgr. Andrej Brník, PhD.
Mgr. Andrej Brník, PhD.

Ako prorektor je zodpovedný za domáce, či zahraničné projekty a komunikáciu univerzity. Okrem toho pôsobí aj na Fakulte masmediálnej komunikácie UCM. V minulosti pracoval ako media manažér pre agentúru, ktorá organizuje medzinárodné letecké dni.